Usługa konfekcjonowania tak specyficznego produktu, jakim są kable, wymaga dobrej organizacji pracy i jej odpowiedniego zaplanowania. Zwykle proces ten polega na nawijaniu kabli na szpule i ich pakowaniu w opakowania przeznaczone do transportu. Konfekcjonowanie w tym przypadku może jednak polegać także na łączeniu kabli z różnymi typami końcówek.
Etapy konfekcjonowania kabli
Usługa zatem składa się z kilku etapów. Po pierwsze należy dokonać wszystkich niezbędnych cięć, następnie zagniatać, nawijać lub skręcać je w określony w wymaganiach klienta sposób, potem zaś odpowiednio oznakować i skontrolować wykonane złącza.
W zależności od typu kabli należy też podczas ich cięcia i izolowania używać odpowiednich narzędzi, zatem firma wykonująca tę usługę musi mieć do dyspozycji wszystkie niezbędne sprzęty.
Konfekcjonowanie kabli światłowodowych jest natomiast odrębną kwestią. Można go dokonywać przy użyciu dwóch metod – metodą zaciskową oraz metodą klejenia – w zależności od specyfikacji produktu.
We wszystkich tych czynnościach niezbędna jest staranność i pełen profesjonalizm, które pozwolą na właściwe i sprawne wykonanie usługi zleconej przez klienta.