Jeśli chodzi o usługi magazynowo-logistyczne możemy do nich zaliczyć wiele różnych czynności. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach jest foliowanie. Pełni ono bardzo ważną rolę w wielu firmach lecz szczególną rolę pełni w marketingu. Dzięki ciekawemu foliowaniu znacznie łatwiej jest dotrzeć do klienta. Nie jest to jednak jedyna rola foliowania. Dzięki tej usłudze można zapewnić ochronę wielu produktów np. podczas transportu. Jeśli zaś chodzi o jedzenie, pomaga utrzymać świeżość, a różnego rodzaju żywność można trzymać w jednym miejscu, bo jest to bariera przed przenikaniem i pochłanianiem zapachów.

Zafoliowane promocje

Foliowanie bardzo często jest stosowane przy sprzedaży zestawów promocyjnych, a także broszur, czy katalogów o różnorodnej tematyce. Umożliwia to połączenie kilku produktów w jeden, dzięki czemu klienci znacznie chętniej sięgają po takiego typu towar. Bardzo ważne przy takim foliowaniu jest zachowanie estetyki i ładu. Piękne opakowanie foliowe pozwala na szybsze dotarcie do większego grona klientów.

Folia to też ochrona!

Wiele produktów posiada niską trwałość. Folia ma bardzo często zastosowanie, jako dodatkowa warstwa chroniąca. Dzięki temu ryzyko na uszkodzenia, jak i zawilgocenia zostaje zminimalizowane. Bardzo dobrym pomysłem jest foliowanie produktów, które zostały przeznaczone do transportu na duże odległości. Dzięki temu trwałość produktu zostanie zwiększona do maksimum.

Zalety foliowania

Foliowanie, czyli pokrywanie powierzchni danego produktu warstwą folii, może odbywać się na gorąco – za pomocą zgrzewania, albo na zimno – czyli z użyciem kleju. Zwykle proces ten odbywa się bezpośrednio w halach produkcyjnych, czyli w miejscu powstawania i pakowania danych produktów. Niekiedy jednak zlecane jest firmom zewnętrznym zajmującym się konfekcjonowaniem produktów.

Istnieje wiele rodzajów foliowania, dostosowane są one do specyfiki danych produktów – czy są to produkty spożywcze, jak bardzo narażone są na uszkodzenia i jak szczelne muszą być opakowania. Najczęściej foliowane przedmioty to różnego rodzaju czasopisma, książki i broszury, a także kosmetyki, artykuły chemiczne, biurowe oraz materiały promocyjne i reklamowe. Szczególnym procesom foliowania poddaje się też produkty spożywcze.

Warszawa: foliuj z nami!

Twoja firma jest zlokalizowana w Warszawie bądź w jej okolicach i masz potrzebę skorzystania z takiej usługi?

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Zapraszamy!