Wśród wielu produktów na świecie, warto zwrócić uwagę na te, które występują w farmaceutyce. A dlaczego? Można bowiem spotkać na swojej drodze medykamenty, których opakowania są do siebie bliźniaczo podobne, a zastosowanie mają inne. W niektórych przypadkach coś takiego może okazać się nawet śmiertelnym zagrożeniem, dlatego należy spodziewać się zmian w tej dziedzinie…

Bezpieczne opakowania ratują życie

Już niebawem może stać się tak, że będziemy mieć do czynienia z pewnymi zmianami, jakie dotyczą opakowań. Cała sztuka tkwi w odpowiednim doborze kolorów. Tak więc… leki, które nie są jakoś mocno ważne i nie powodują zagrożenia, będą występowały w białych opakowaniach. Jeśli zaś będziemy mieli w zamiarach zakupić coś na chorobę przewlekłą, spotkamy się z opakowaniem niebieskim. Istnieje tez kategoria lekarstw, które mogą być groźne dla zdrowia, te z kolei będą się wyróżniały czerwoną barwą opakowania.
To wszystko jest przewidziane dlatego, bo nie raz dało się słyszeć o tym, że niemowlęciu zamiast kropli do nosa, podano coś na jaskrę… Ministerstwo Zdrowia postanowiło coś z tym zrobić i uzbierało już ponad tysiąc podpisów na petycji, która ma przyczynić się do wprowadzenia zmian.

Stylowe opakowania – Warszawa

Nasza firma co prawda nie zajmuje się dziedziną farmaceutyczną, ale tak samo jak wszyscy, ubolewamy, że przez brak wiedzy może dojść do takich tragedii. Uważamy też, że każde opakowanie powinno być na swój sposób oryginalne i nie kopiowane, bo dzięki temu każdy konsument wie, co kupuje i uniknie w ten sposób przykrych zdarzeń. Jesteśmy zatem zwarci i gotowi, by realizować wasze zamówienia. Zapraszamy do Warszawy!