Zainteresowanie ozdobami świątecznymi w grudniu jest ogromne. Każdy z nas chce przystroić swoje mieszkanie i nadać mu świąteczny wygląd.

Bardzo dużą popularnością cieszą się także ozdoby choinkowe – bombki, figurki, łańcuchy, gwiazdy i wiele innych. Zanim jednak trafią do naszego domu i na gałązki naszego drzewka, muszą przejść daleką drogę – od producenta do sklepu – podczas której grozi im zniszczenie, zgniecenie, uszkodzenie. Dlatego ważny jest sposób, w jaki są zapakowane i przygotowane do tej podróży.

Konfekcjonowanie ozdób – ochrona i marketing

Poza zabezpieczeniem ozdób świątecznych przed uszkodzeniem rolą opakowania jest także przyciągniecie uwagi klienta. Opakowanie musi być więc jednocześnie atrakcyjne wizualnie, jak i praktyczne. Musi pozwalać potencjalnemu klientowi zajrzeć do wnętrza i zobaczyć, z jakim rodzajem ozdób ma do czynienia, a przy tym musi być wytrzymałe i dopasowane do rodzaju dekoracji. Bardzo często bombki choinkowe konfekcjonowane są w pojemnikach przypominających nieco pudełka na jajka – każda z nich umieszczona jest w oddzielnym “gniazdku”, które chroni ją przed zniszczeniem. Wieko pudełka jest natomiast przezroczyste i umożliwia dokładne obejrzenie ozdób. Inne ozdoby, np. figurki o nieregularnych kształtach, są umieszczane w pudełkach z przegródkami lub owijane siankiem, watą czy innym miękkim materiałem chroniącym je przed stłuczeniem.

Piękne ozdoby w każdym domu

Konfekcjonowanie tego typu ozdób nie jest łatwym zadaniem – wymaga precyzji, pomysłowości i ostrożności. Jednak jeśli wykonane jest właściwie, a transport przebiega bez komplikacji, na sklepowe półki trafiają tysiące przepięknych dekoracji, które następnie umieszczamy w naszych domach przygotowując się na nadchodzące święta.

Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my postaramy się pomóc jak najlepiej potrafimy. Oprócz pakowania zajmujemy się jeszcze: foliowaniem, transportem, konfekcjonowaniem, magazynowaniem i mailingiem. Odwiedź nas w Warszawie, zapraszamy!